[ Webhosting profitux.cz ]

Zvířata  »  Mína

Kočičí údaje

Jméno: Mína, Meena, Míca, Kočka, Zrzavá, Oranžová
Narozena: kolem 1.9.1997 na statku v Bavorovicích. Vlastně tam ani nikdo nevěděl, kdy se narodila, toto datum je odhadem veterináře, který ji viděl přibližně v pátém měsíci života, kdy se dostala k nám.
Druh:domácí uječená mazlicí

Příhody z kočičího života:

Jak jsme k Míně a Čevertovi přišli

To bylo tak. Jednoho podzimního víkendu v roce 1997 jsme našli u potoka u chaty dvě opuštěná koťata, černobílou Micku a mourovatého Tygříka. Prostě je někdo vzal a vyhodil na mráz. Samozřejmě se nastěhovali k nám na chatu a nevypadali, že by jim změna prostředí činila potíže. Jako doma. V neděli jsme ale museli zpátky do ČB a kočky zůstaly s dávkou jídla v Bavorovicích. V pátek jsme zase přijeli a oni tam čekali. Bohužel to tak ale fungovalo jen pár měsíců a jednou na nás nikdo nečekal.

Uřvaná jsem chodila po Bavorovicích a sháněla se po nich. Ptala se všech, co jsem potkala, a nakonec i jezdkyň na koních, co projížděly kolem. O Míce s Tygrem mi sice neřekly nic, ale nabídly mi, že bych si mohla vzít kotě, co zrovna mají na statku. A tak jsem je šla omrknout. Náhoda tomu chtěla, že ta koťata tam byla dvě, každé z jiného vrhu, a mně bylo sděleno, že jestli chci kočku, tak by bylo vhodné ty dva od sebe netrhat. Takže jsme nikoho netrhali a na Čtyrák si odvezli Mínu i s Čevertem.

Jak jsme jí odpírali mlíko

Konkrétně z Míny jsme nejdřív byli úplně hotoví, protože tak vystíhovanou kočku jste asi neviděli. Bála se, sice jedla, ale nezůstalo to v ní dlouho, a odcházelo to bohužel tím zadním kocem. Měli jsme podezření, že je alergická na mlíko a tak jsme jí ho přestali dávat, ale nepomohlo to. Postupem času se zjistilo, že prostě jen těžko snášela tu změnu prostředí a střevní potíže zmizely tak rychle, jako se objevily. Teď je z ní ta nejmazlivější kočka na Čtyráku a po mlíce se může i nadále utlouct :-))

Jak dostala jméno

I její jméno se váže k tomuto stresujícímu období. V zoufalství nad ztrátou prostředí, na které byla zvyklá, víceméně pořád ječela. To se fakt nedá nazvat mňoukáním. Vysoký táhlý tón, na který když nezareagujete dle jejích představ, se během pár sekund opakuje. Původně byla Míca jako její černobílá předchůdkyně, ale časem se z toho díky jejímu jekotu stala Mína. Přestože už je dávno v domácí pohodě, její hlásek jako osm konipásků jí zůstal a je hojně využíván v situacích, kdy hodlá něčeho dosáhnout.
Má několik variací, např. celkem snesitelnou verzi "prosím udělej co chci", která může znamenat "nasyp mi do misky, tenhle zbyteček přece nebudu dojídat" nebo hlavně v zimě za oknem "pusťte mě dovnitř, tady je kosa". Horší variantou je "bojím se", kdy jde intenzita i výška tónu prudce nahoru. Zaznívá v okamžicích, kdy vidí například vysavač a je provázen zdvojnásobením plochy zorničky, takže Mína zepředu vypadá spíš jako nártoun.Fotogalerie


Mína

Pro zobrazení náhledů fotek s Mínou klikněte na obrázek. Kliknutím na jednotlivé náhledy se pak dostanete k zvětšeným obrázkům s komentáři.

Click on the picture to see some more photos of Meena. You will get the slides by clicking on the thumbnails. These bigger pictures have been given comments in English.


«  ZPĚT NAHORU


© 2006-2007  cheva   |  kontakt  |  strom webu  |  aktualizováno / last updated on 9.7.2007