[ Webhosting profitux.cz ]

Zvířata  »  Maggie

Maggie malinká Morčecí údaje

Jméno: Maggie
U nás: Narozena v květnu 2010, u nás od června 2010
Druh: Morče domácí (Cavia aperea porcellus)
Moc ráda: zeleninu a ovoce
Nerada: když jí chybí voda - chápu :-) a vyndavání z terárka, nicméně když už je venku s námi, je spokojená


Historie & zoologie

Jak jsme hlodavce neskamarádili

V červnu 2010 se mi podařilo nešťastnou náhodou (fakt!) o život připravit Šedivku a v terárku osaměl zbylý pískomil Lexa. Ve zveráku nám řekli, že s morčetem se bez problémů snese a aspoň nebude sám - nicméně osmicentimetrová myš několikanásobně větší morčici dávala tak zabrat, že jsme je po několika hodinách od sebe museli oddělit, protože zvuky vycházející z terárka jen potvrzovaly to, že pískomilové si tvrdě hájí svůj prostor. Maggie celá pokousaná seděla po vyjmutí Lexy z terárka schovaná v rohu a bála se jakéhokoli pohybu v okolí. Milý Lexa však neputoval na kočičí oběd (to se nedělá....) - odvezli jsme ho do zveráku, kde nám prodali Maggie a tak «dobře» nám poradili o soužití obou hlodavců. Lexa se hned zabydlel a myslím, že byl ve společnosti mladších pískomilů dost spokojený.

Jak dostala jméno

Bylo to rychlé -hlasovala jsem pro Máju, když se narodila v máji, ale byla jsem prostě nejmladším členem domácnosti ukecána na Maggie z oblíbených Simpsonů.

Trocha zoologie pískomila nezabije

Délka: 20 – 36 cm
Hmotnost: 700-1200g (až 1800g) Popis: Baculatý hlodavec, klasický vzhled je polodlouhá srst nazrzlé barvy s většími černými a bílými skvrnami (jako naše Maggie)
Výskyt: Ačkoli se v angličtině jmenuje guinea-pig, nemá nic společného ani s Guinejí ani s čuníky. Pochází z oblasti jihoamerických And. Již dávno předtím, než Jižní Ameriku dobyli Španělé, chovali morčata pro maso a kožešinu Inkové v oblasti dnešního Peru a Chile. Morčata byla dovezena do Evropy kolem 16.století[3] a jako domácí mazlíčci se začala chovat na počátku 18. století, a to hlavně v Anglii.
Život v přírodě: v přírodě se tento druh nevyskytuje - je vyšlechtěno z morčete divokého
Potrava: krmivo pro morčata s většími zrny, ovoce, zelenina, zelené krmivo, tvrdý chleba, granule, větvičky k okusování
Délka života: v zajetí cca 4-6(9) let

«  ZPĚT NAHORU


Nechte mi vzkaz!

 © cheva

 Návštěvy:

Dole si můžete přečíst
o historii webu.

Přehledný strom webu:
organizace těchto
webových stránek.

Ačkoli bych byla ráda, aby se chevert dobře zobrazoval v jakémkoli prohlížeči, uživatelům IE se občas některé detaily zobrazují trochu jinak, než bych chtěla - např. podivně modré barvy kolem odkazů a velikosti písma - což bohužel zatím nejsem schopna odstranit. Stránky jsou pokud vím dobře čitelné (seč je v mých silách) určitě pro Mozillu Firefox, v Opeře fungují stejně dobře, a pokud používáte Netscape nebo Safari, ráda si přečtu Vaše zkušenosti.

© since 2006:  cheva   |  kontakt  |  strom webu  |  aktualizováno / last updated on 19.3.2011