[ Webhosting profitux.cz ]

Zahrada  »  Jezero

History

Když jsme se sem nastěhovali, na zahradě bylo jen pár záhonků ve stínu, stromy a tisy. Od začátku bylo jasné, že se to celé musí předělat. Postupem času Martin stále více uvažoval o zřízení vodní plochy - bazén s kachličkama nebo plastový jsme zavrhli rovnou, nakonec zbyla jen možnost vybudovat jezírko. A to si muselo vzhledem k důležitějším činnostem - oprava domu, výroba Vikýše a čekání, až vyroste natolik, že se nebude samovolně vrhat do vody :-) - počkat až do května roku 2005, kdy Martin poprvé kopnul (brankou nám bagr opravdu neprojede), objednal fólii a dostudovával literaturu.

Jak (bude) vidno v galerce dole, práce tam bylo dost. Budování jezera ale mělo jednu výhodu - zároveň jsme se zbavili starých hadrů a koberců, co léta ležely na půdě a ve sklepě :-) První rok to vypadalo trochu chudě, přestože se jezero osázelo hafem rostlin. Hned se tam ale začli stěhovat různí vodní a přívodní živočichové, hlavně vážky, bruslařky a žáby - ty, pravda, vzhledem k hojnému výskytu koček nikdy nevydržely dlouho. Uměle byly nasazené ryby (od sousedů a z Martinových rybářských úspěchů) a šneci - tedy plovatky bahenní. Martin si optimisticky myslel, že kapři, amuři i plotice mu na jaře zamávají ploutví jako výraz díků, že je nevylovil ke štědrovečerní večeři, bohužel ale nepočítal s tím, že zima bude trvat půl roku. Na jaře tak ryby mávaly nafouknutým břichem. Letos prý bude na podzim výlov :-)Fotogalerie


prustka

Pro zobrazení náhledů fotek s jezerem klikněte na obrázek. Kliknutím na jednotlivé náhledy se pak dostanete k zvětšeným obrázkům s komentáři.

Click on the picture to see some more photos of the lake. You will get the slides by clicking on the thumbnails. These bigger pictures have been given comments in English.


«  ZPĚT NAHORU


© 2006-2007  cheva   |  kontakt  |  strom webu  |  aktualizováno / last updated on 9.7.2007